Bitcoin SV Merkle Inclusion Proofs

Bitcoin SV Merkle Inclusion Proofs Upgrade Open for Public Review

Bitcoin SV (BSV) Technical Standards Committee (TSC) ma przeprowadzić swój pierwszy publiczny przegląd proponowanej modernizacji sieci łańcucha blokowego. Planowane usprawnienie protokołu jest ukierunkowane na poprawę efektywności płatności na widelcu Bitcoin.

TSC Green Lights Publiczny przegląd Bitcoin SV Uaktualnienie zorientowane na Bitcoin SV SPV

Zgodnie z komunikatem prasowym z 25 listopada, Szwajcarskie Stowarzyszenie Bitcoin Association, organ, który naciska na rozwój i przyjęcie Bitcoin SV blockchain ogłosił, że pierwsza propozycja Komitetu Norm Technicznych Bitcoin Code jest otwarta do publicznego przeglądu. Przedmiotowa propozycja jest podobno uaktualnieniem protokołu w celu wdrożenia standardowego formatu danych dla dowodów włączenia Merkle’a.

Dowody Merkle’a są niezbędne dla procesów związanych z procesem Uproszczonej Weryfikacji Płatności (SPV). Rzeczywiście, SPV jest istotnym aspektem skalowalności Bitcoinów, ponieważ pozwala klientom z lekkimi portfelami na działanie bez konieczności utrzymywania pełnego węzła sieciowego.

W sekcji 8 białej księgi Bitcoin, Satoshi Nakamoto – anonimowy twórca BTC – wprowadził działanie SPV, ponieważ umożliwia on weryfikację płatności bez konieczności utrzymywania pełnej księgi blokowej.

Zgodnie z oświadczeniem prasowym, propozycja dowodu włączenia Merkle’a została po raz pierwszy wprowadzona w połowie 2020 roku. Po zakończeniu fazy publicznego przeglądu, specjalna grupa robocza TSC dokona przeglądu otrzymanych informacji zwrotnych w celu ustalenia, czy należy przystąpić do aktualizacji.

Komentując najnowsze osiągnięcia, zwolennik BSV Jimmy Nguyen zauważył:

„Komitet Norm Technicznych Bitcoin SV reprezentuje ważny wysiłek Stowarzyszenia Bitcoin w celu profesjonalizacji przemysłu Bitcoin. Rozwój ogólnobranżowych standardów zapoczątkuje szybszy wzrost ważnych aspektów ekosystemu Bitcoin SV, wspierając kompatybilność i interoperacyjność między przedsiębiorstwami, ponieważ sieć rozwija się, aby wspierać świat, w którym cała działalność biznesowa i online może odbywać się na łańcuchach“.

Od czasu wyjścia z wojny haszowej w 2018 roku i wynikającego z niej podziału łańcucha z Bitcoin Cash (BCH), BSV walczy o utrzymanie znaczenia wśród wariantów Bitcoinów. Z powrotem w kwietniu 2019 roku, Binance CEO Changpeng Zhao Changpeng groził BSV delisit z kryptocurrency wymiany pośród prawnej tussle między Bitcoin SV zwolennika i samozwańczy twórca Bitcoin Craig Wright i krypto komentator Hodlonaut.

Jak wcześniej informował BTCManager, zespół Bitcoin SV w marcu 2019 roku odkrył wiele luk w protokole BSV. W tym czasie zespół twierdził, że problemy były pozostałością po fragmentach kodu odziedziczonych po sieci Bitcoin Core i Bitcoin Cash.